نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حضور هیئت رییسه پارک علم و فناوری یزد در مرکز رشد تفت

حضور هیئت رییسه پارک علم و فناوری یزد در مرکز رشد تفت

بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌های پارک علم و فناوری یزد، و به‌منظور بررسی وضعیت مراکز رشد شهرستانی، صبح روز دوشنبه مورخ 10/06/1393 هیئت رییسه پارک علم و فناوری یزد از مرکز رشد واحدهای فناوری تفت، بازید نمودند. در این بازدید یک روزه، مهندس شکوهی (معاون پشتیبانی پارک)، دکتر فقیه خراسانی (معاون فناوری)، مهندس فرهنگ نیا (مدیر دفتر هماهنگی مراکز رشد)، مهندس خامسی (رییس دفتر ریاست پارک) مهندس دهقانی (معاون فرماندار تفت) و مسعود نیک سیرت (مسئول راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناوری تفت)، دکتر پورسراجیان (رییس پارک علم و فناوری یزد)، را همراهی می‌نمودند. ریاست پارک و هیئت همراه  در آغاز برنامه بازدید خود، در دفتر مدیریت حضور یافته و در جریان امور این مرکز رشد شهرستانی قرار گرفتند.

نیک سیرت در آغاز ضمن خیرمقدم و تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته کرامت و هفته حج، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات صورت پذیرفته در مرکز رشد فناوری تفت و مسائل و مشکلات آن ارائه نمود. نیک سیرت در پایان اظهار امیدواری کرد؛ این بازدیدها منجر به رفع مشکلات مراکز رشد شهرستانی شده و زمینه مناسب برای پیشرفت و توسعه مباحث فناوری در شهرستان‌ها متناسب با مزیت‌های نسبی فراهم آید. سپس دهقانی (معاون فرماندار تفت) به بیان بخشی از حمایت‌های صورت گرفته از مرکز رشد فناوری تفت توسط فرمانداری پرداخت و بر ادامه این حمایت‌ها تأکید نمود.

در ادامه رییس پارک علم و فناوری یزد نیز ضمن گرامیداشت هفته کرامت و هفته حج، به بیان سیاست‌ها و برنامه‌های پارک در حمایت از مراکز رشد شهرستانی پرداخته و مهمترین عنصر در پیشرفت و موفقیت این مراکز را حمایت مجموعه فرمانداری و تعامل و ارتباط مراکز رشد شهرستانی با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شهرستان عنوان نمودند. پورسراجیان، نزدیکی به مرکز استان و همچنین وجود تعداد زیادی از مراکز آموزش عالی در شهرستان تفت را از جمله ویژگی‌ها و فرصت‌های پیش روی مرکز رشد فناوری تفت دانست و بر ایجاد مراکز نوآوری در شهرستان‌ها تأکید نمود و ایجاد این مراکز را بسترساز ترویج و توسعه مباحث نوآوری، فناوری و کارآفرینی در شهرستان تفت عنوان کرد. دکتر پورسراجیان افزود ما در شهرستان‌ها به دنبال ایجاد یک شبکه همکار قوی در حوزه فناوری هستیم و مراکز رشد شهرستانی به عنوان مجری سیاست‌های پارک علم و فناوری یزد در شهرستان‌ها باید ضمن شناخت دقیق مأموریت خود، تمام تلاش خود را برای تحقق آن به کار گیرند. رییس پارک علم و فناوری یزد بر رفع مسائل و مشکلات عمرانی مرکز و تجهیز آن از محل اعتبارات تخصیصی شهرستان تفت تأکید نمود.

در پایان هیئت رییسه پارک ضمن بازدید از مجموعه و حضور در دفتر شرکت‌ها با مدیران عامل شرکت‌ها به صحبت پرداخته و در جریان فعالیت‌های آن‌ها قرار گرفتند.